להקשיב ללב: כל מה שצריך לדעת על דפיברילטור לרוכבי אופניים

לצערנו, אנחנו נתקלים לא מעט בתקשורת בסיפורים על רוכבי אופניים ומתאמנים שחוו דום לב במהלך רכיבה על אופניים. בחלק מהמקרים מבוצעת החייאה על ידי חברי הקבוצה, ובמקרים אחרים נעשה שימוש במכשיר החייאה – כשכל סיפור וסיפור נגמר ומתחיל אחרת. כשמתמוטטים במהלך רכיבה, יכולות להיות לכך אין סוף סיבות וכמובן השלכות, אך בדבר אחד אין ספק: שימוש בדפיברילטור תוך שניות מרגע האירוע עשוי להציל חיים.

כיצד בוחרים דפיברילטור נייד לרוכבי אופניים? מה כדאי לדעת לפני הרכישה? אילו סוגים מתאימים, וכמה עולה דפיברילטור לרוכבי אופניים? כל הפרטים במאמר הבא.

דפיברילטור לרוכבי אופניים
דפיברילטורים ניידים לרוכבי אופניים – מידע, סוגים ומחירים

מדוע זה קורה, ואיזה דפיברילטור מתאים לרוכבי אופניים?

כשמדובר בחיים, לא כדאי לסמוך על המזל – אלא על חשיבה ותכנון אחראיים. בחודשים האחרונים לא מעט קבוצות של רוכבי אופניים ערים לנושא, וחוששים להיתקל במקרה דומה. למען האמת, לחשש שלהם יש בסיס די יציב. לפי מחקרים שנערכו בנושא, רוב המקרים של דום לבבי עד גיל 35 מתרחשים כתוצאה ממחלה גנטית הקשורה בהפרעות קצב או כתוצאה ממום מולד בשריר הלב.

מה קורה אחרי גיל 35? הגורם המרכזי להיווצרות דום לבבי הינו טרשת בעורקים הכליליים (שיוצרת תהליך דלקתי), שעשויה להתפתח עם השנים ולא נהיה מודעים אליה, עד שיתרחש מצב רפואי זה או אחר. טרשת העורקים עלולה להתרחש אצל כל אחד ואחת מאיתנו, אך על אחת כמה וכמה אצל אנשים עם מחלות רקע כמו סוכרת, יתר לחץ דם, כולסטרול גבוה, תזונה לקויה ועישון.

מה עושים רוכבי האופניים? כדי לא לוותר על התחביב שהם כל כך אוהבים לצד שמירה על הבטיחות והבריאות שלהם, קבוצות רכיבה רבות ברחבי הארץ בוחרות לרכוש דפיברילטור שילווה את הקבוצה בכל רכיבה: דפיברילטור אוטומטי לאופניים או דפיברילטור חצי אוטומטי לקבוצת אופניים – העיקר שהלב יישאר במקום הנכון, תרתי משמע.

דפיברילטורים מומלצים לאופניים

כשמחפשים דפיברילטור מומלץ, ראשית יש לשאול היכן ימוקם הדפיברילטור ואת מי הוא נועד לשמש במקרה הצורך. הדפיברילטור המומלץ ביותר לשימוש עבור רוכבי אופניים יחידים או קבוצות של רוכבי אופניים, הינו דפיברילטור אוטומטי או חצי אוטומטי – מכשיר שאפשר לתפעל בקלות, נוחות ובמהירות.

ישנם כמה סוגים של מכשירים מומלצים בשוק המתאימים לרוכבי אופניים:

✔️ דפיברילטור Lifeline AED – אחד ממכשירי ההחייאה הנמכרים ביותר בישראל. מדובר במכשיר שיכול לשמש כדפיברילטור נייד לאופניים, הניתן לתפעול באמצעות ממשק פשוט, קל ונוח. למעשה, בלחיצה על לא יותר משני כפתורים ניתן להציל חיים, לצד הנחיות קוליות ברורות העברית. המכשיר בעל אורך חיי סוללה של 7 שנים ותקופת אחריות של 8 שנים.

✔️ דפיברילטור Lifeline VIEW – מכשיר החייאה נייד וקל לשימוש, המתאים לכל פעולות ההחייאה. באמצעות הדפיברילטור ניתן לתפעל אירועים ומצבים רפואיים בקלות וביעילות, לצד הוראות קוליות פשוטות וברורות בעברית ובאנגלית. ייחודו של המכשיר הינו בקלות השימוש והניידות שלו, כך שהוא אידיאל לשימוש של קבוצות ספורט, מתאמנים ורוכבי אופניים בארץ או בחו"ל. המכשיר בעל אורך חיי סוללה של 7 שנים ותקופת אחריות של 8 שנים.

✔️ דפיברילטור HeartStart OnSite HS1 של חברת PHILIPS – דפיברילטור קל ופשוט לשימוש, המאפשר לתפעל כל מצב רפואי ביעילות מקסימלית. מדובר במכשיר נייד חצי אוטומטי שתוכנן להעניק מענה מיידי למקרי חירום רפואיים, כך שכל אדם יכול להציל חיים במהירות. באמצעות הוראות קוליות ברורות, המכשיר יסייע לכם לנהל את האירוע הרפואי שלב אחר שלב. המכשיר בעל אורך חיי סולל של 4 שנים ותקפת אחריות של 8 שנים.

✔️ דפיברילטור Heartsine 350P – דפיברילטור חצי אוטומטי פשוט ובטיחותי לשימוש. מדובר במכשיר חצי אוטומטי, הכולל הוראות קוליות פשוטות בעברית. המכשיר ניתן לשימוש על ידי כל אדם, ללא רקע או הכשרה רפואית מכל סוג. במהלך האירוע הרפואי, המכשיר מגדיר את קצב ההחייאה ומסייע למי שמפעיל אותו לתפעל את האירוע, שלב אחר שלב – באמצעות הוראות הפעלה קוליות וויז'ואליות בעברית. המכשיר בעל אורך חיי סוללה של 4 שנים ותקופת אחריות של 8 שנים על המכשיר, ו-4 שנם על הסוללה. המכשיר מתאפיין במשקל נמוך במיוחד העומד על 1.1 ק"ג בלבד, מה שהופך אותו ייעודי ונוח לספורטאים מכל הסוגים.

✔️ דפיברילטור AED Plus – דפיברילטור חצי אוטומטי של חברת Zoll Medical, מהמכשירים הנמכרים ביותר בעולם. המכשיר נמצא בשימוש נרחב בישראל וברחבי העולם, התומך בכל שלב במהלך האירוע הלבבי באמצעות הוראות קוליות המספקות משוב על יעילות וקצב העיסויים. המכשיר בעל אורך חיי סוללה של 5 שנים ותקופת אחריות של 5 שנים.

מידע נוסף אודות דגמי דפיברילטור ומחירים >>

עשוי לעניין אותך גם: דפיברילטור בעברית | הוראות שימוש בדפיברילטור | תחזוקת דפיברילטור | בדיקת תקינות דפיברילטור | מדריך החייאה 101 | דפיברילטור לטיול