באם תיקלעו למצב חירום בו יהיה עליכם להשתמש בדפיברילטור, לא די שיש בידיכם את המכשיר. יהיה עליכם לתת טיפול יעיל. לכן, הדפיברילטור נותן הוראות בעת ביצוע ההחייאה – כלומר, 'אומר' לכם אילו פעולות לבצע.

לשם כך, יש צורך חיוני בהבנת ההוראות הניתנות מהמכשיר. שימו לב כי בזמן אמת, בו יש לפעול מהר, בשיקול דעת ובקור רוח, כל חוסר הבנה עלול לעלות בחיי אדם. על מנת שיהיה באפשרותכם להעניק טיפול ראשוני אשר יסייע לאדם שבמצוקה, חשוב כי תבינו את ההוראות ושתהיינה ברורות לחלוטין.

הבנת ההוראות חשובה במיוחד בקרב מי שאינו איש מקצוע רפואי ואינו בעל מיומנות וניסיון בשימוש בדפיברילטור. אם עברית היא שפתכם הראשונה, ודאי תעדיפו שיהיה זה מכשיר החייאה דפיברילטור דובר עברית.

האם קיים דפיברילטור אוטומטי דובר עברית ואיפה ניתן לרכוש אחד כזה?

בישראל ניתן להשיג דפיברילטור דובר עברית. הכוונה, למעשה, היא למכשיר דפיברילטור שנותן פקודות בעברית בעת השימוש בו: כאשר תמצאו במצב חירום ויהיה עליכם לבצע החייאה בעזרת דפיברילטור באדם שעובר אירוע לבבי כלשהו, הדפיברילטור ייתן לכם הוראות קוליות בעברית. ההדרכה וההוראות בעברית מקלות את השימוש בדפיברילטור, והופכות את המכשיר לנגיש יותר.

לרוב, הדפיברילטור דובר העברית יהיה מכשיר דפיברילטור חיצוני אוטומטי (AED).

התקשורת בעברית מהמכשיר כוללות הדרכה לשימוש בעת מתן ההחייאה במצב החירום, מה יש לעשות אחרי מצב החירום, והוראות בטיחות.

ישנם דפיברילטורים אוטומטיים בהם מעבר להוראות הקוליות, ישנה תצוגה המראה מה יש לבצע. תצוגה זו תקל אף היא על השימוש בדפיברילטור, ואף על כל דבר הקשור למכשיר: תחזוקתו השוטפת, מה יש לבצע לאחר אירוע פתע אשר חייב אתכם להשתמש במכשיר וכדומה.

נוסף על כך, במקומות ציבוריים (ראה מידע על חוק הצבת דפיברילטור) חשוב כי המכשיר שיותקן יהיה דפיברילטור אוטומטי דובר עברית. זאת, בין היתר, גם מכיוון שעשויים להשתמש בו אנשים שאינם מיומנים בשימוש בדפיברילטור.

ניתן לרכוש דפיברילטור דובר עברית מחברות המעניקות שירותים רפואיים.

מעבר לכך, חברות מסוימות מספקות מכשירים "דו לשוניים": מכשירים אלו מתוכנתים למתן הוראות קוליות בעברית או באנגלית. ישנה אפשרות לתכנתם לסירוגין לאחת משתי השפות, לפי הצורך. לאחר שרכשתם את המכשיר, בחרו אחת משתי השפות. ניתן להעביר את השימוש במכשיר משפה אחת לשנייה לפי הצורך.

בנוסף, ניתן להשיג דפיברילטור אוטומטי דובר שפות רבות: לא רק עברית ואנגלית. בישראל ישנם דפיברילטורים אוטומטיים למכירה בהם ישנן מעל 40 שפות נוספות, פרט לעברית. כך ניתן להתאים את השימוש במכשיר והתקשורת בו לכל אדם.

בכך, התקשורת והשימוש במכשיר הופכים לנוחים יותר.
פרט לעברית, בישראל לעיתים ישנו צורך בהתאמת המכשיר לשימוש בקרב דוברי שפות נוספות, בעיקר באנגלית, ערבית ורוסית.

דפיברילטור בעברית
דפיברילטור דובר עברית