דפיברילטור של חברת Philips – דגם HEARTSTART HS1

דפיברילטור HEARTSTART תוצרת Philips, מאושר על ידי משרד הבריאות ובעל אישור FDA. המכשיר הינו דפיברילטור אוטומטי, בעל הוראות קוליות בעברית, פשוט לשימוש ובעל עמידות גבוהה.

היתרונות בדפיברילטור HEARTSTART HS1 מבית פיליפס הינם בראש ובראשונה העובדה שהשימוש במכשיר לא דורש כל ידע קודם, כך שכל אדם ללא הכשרה רפואית או ידע ברפואה דחופה יכול להציל חיים בכמה רגעים. באמצעות כמה לחיצות פשוטות על המכשיר, יינתן שוק חשמלי למטופל בהתאם לקצב והתדירות שמזהה המכשיר.

כמות הפולסים שהמכשיר יכול לתת הינה עד 200. המכשיר קל במיוחד לנשיאה ומשקלו 1.5 ק"ג בלבד, הוא כולל 4 שנות אחריות, ומיוצר בארצות הברית.

דפיברילטור philips heartstart
דפיברילטור אוטומטי Philips Heartstart HS1

דפיברילטור פיליפס אוטומטי: המכשיר הנכון, בזמן הנכון

דפיברילטור Heartstart HS1 מבית Philips בהחלט נמנה עם החמישייה הפותחת של מכשירים אמינים בשילוב של פשטות שימושית בעיצוב ושמירה על קומפקטיות נוחה ביותר. אבל לפני שצוללים לפרטי המכשיר ומאפייניו, נעשה רגע קצת סדר בדברים.

נתחיל מהסוף: במקרה של אירוע לבבי, אחרי 4 דקות כבר נגרם נזק מוחי. החיים שלנו מפתיעים ובלתי צפויים, לא משנה כמה ננסה להכחיש ולהתעלם מזה. אמנם לא נוכל להיות מוכנים לכל דבר בחיים, אבל כשמדובר בהצלת חיים, כדאי שניערך לכך מבעוד מועד.

מכשיר הדפיברילטור הינו מכשיר המאפשר ללב לחזור לפעום, ומציל חיים מדי יום. הוא פשוט לשימוש, קל וברור לתפעול, וכל אחד יכול להשתמש בו ללא הכשרה מוקדמת. מה כדאי לדעת על המכשיר, מהו דפיברילטור אוטומטי והיכן ניתן למצוא אותו כיום?

✔️ להלן המפרט הטכני של המכשיר:

דגם המכשירHeartStart HS1
שם היצרןPhilips
מחיר בישראל (טווח מחירים)4200-4700 ₪
משך חיי סוללה4 שנים
כמות פולסים (שוקים)200
משקל המכשיר1.5 קילוגרם
שפת המכשירעברית
אישור FDAיש
תקופת אחריות8 שנים על המכשיר.
4 על הסוללה
תמונה של המכשיר

כדאי לצפות בסרטון הבא שמסביר על תפעול דפיברילטור של פיליפס

מהו בכלל דפיברילטור?

שמו של הדפיברילטור בעברית הוא "מפעם", ולא במקרה שכן הוא עוזר ללב להחזיר את פעימות הלב, בעצימות ובקצב הנכון. למעשה, מדובר באחד המכשירים המתקדמים ביותר שידעה הרפואה והעולם בכלל, שכן מדובר במכשיר שעשוי להכריע את ההבדל הדק בין חיים למוות.

הפעלה נכונה של המכשיר עשויה למנוע נזק מוחי בלתי הפיך, נזקים רפואיים לטווח הארוך וכמובן מוות של המטופל. היתרון הגדול ביותר של הדפיברילטור הינו האפשרות לתפעל את המכשיר ללא ידע ורקע בעזרה ראשונה, בצורה ידידותית ופשוטה.

החל משנת 2014, כל מקום ציבורי המכיל מעל 500 אנשים מחויב להציב מכשיר החייאה לרשות הציבור לפי חוק הצבת מכשירי החייאה במקומות ציבוריים. בהתאם לחוק, כל בעל עסק מחויב להציב את מכשיר ההחייאה במקום מרכזי, בולט לעין ונגיש לשימוש.

כך לדוגמה, ניתן למצוא את המכשיר במרכזי קניות, מרכזי מסחר ותעשייה, מכוני כושר, בתי מלון, מוסדות להשכלה גבוהה, מוסדות חינוך וכן הלאה.

מה ההבדל בין דפיברילטור אוטומטי לחצי אוטומטי?

ישנם בשוק סוגי דפיברילטורים שונים, המחולקים בגדול לשני סוגים: מכשיר אוטומטי ומכשיר חצי אוטומטי. הדפיברילטור האוטומטי הינו מכשיר החייאה שבולט בקלות השימוש ותפעול המכשיר. הוא פשוט, ברור למשתמש ולא צריך ידע מוקדם כדי להציל חיים באמצעותו.

המכשיר עובד באופן הבא: הוא מודד את קצב הלב של המטופל, אומד את מצבו ובהתאם מחליט האם לתת שוק חשמלי ובאיזו עוצמה. לעומת מכשיר ההחייאה האוטומטי, הדפיברילטור החצי אוטומטי ניתן לשימוש באופן ידני או באופן אוטומטי תוך סיוע של המכשיר.

החיסרון הבולט של המכשיר, המביא לכך שהמשתמשים העיקריים שלו הינם בתי חולים ואמבולנסים, זהו הצורך בידע ומיומנות על מנת להשתמש בו. עם זאת, המכשיר החצי אוטומטי עובד במהירות גבוהה יותר בהשוואה לדפיברילטור האוטומטי, מה שעשוי להיות קריטי ברגע האמת.

שני המכשירים עובדים בצורה דומה, אך ההבדלים ביניהם חשובים ומשמעותיים ברגע האמת, שכן לכל שניה ודקה שבהם פעילות הלב מופסקת ישנה משמעות העשויה להכריע את התוצאה בסיום האירוע.

שימוש במכשיר החייאה להצלת חיים

לפני השימוש והבחירה בדפיברילטורים ומכשירי החייאה, כדאי לדעת היכן ניתן למצוא אותו במקומות ציבוריים ברגע האמת שבו יתרחש מצב חירום רפואי, אופן השימוש במכשיר, התחזוקה השוטפת הנדרשת וכן הלאה. בין אם אתם או הקרובים שלכם נמצאים בקבוצת סיכון ובין אם לא, למקרה חירום מהסוג הזה אתם רוצים להגיע הכי מוכנים שאפשר. זכרו: ידע עשוי להציל חיים.