בדומה למוצרים אחרים, גם מחיר דפיברילטור משתנה בהתאם לדגם, לתכונות וליצרן הספציפי של המכשיר. למקרי חירום העלולים להתרחש, ייתכן ותשקלו לרכוש ערכת החייאה אוטומטית לשימוש עצמי, עסקי או ארגוני. מחיר מכשיר החייאה דפיברילטור כיום הוא נוח בהרבה ממה שהיה עד לפני מספר שנים. ניתן לרכוש בישראל כיום מכשיר המעניק הוראות קוליות בעברית, כאשר במקביל קיימים גם מכשירי דפיברילטור דוברי אנגלית למכירה.

דפיברילטור הוא מכשיר לא גדול או כבד; משקלו בדרך כלל נע בין 1 ל-3 ק"ג, כך שנוח להשתמש בו.

הדפיברילטור הביתי, אשר מתאים גם לבנייני מגורים משותפים, בתי עסק, קליניקות, חברות, ארגונים ועוד, כולל הנחיות מדויקות, כך שכל אחד יוכל להשתמש בו בעת הצורך, בתקווה שלא תצטרכו.

טבלת השוואת מחירי דפיברליטורים מובילים הזמינים לרכישה בישראל:

דגם המכשירLifeLineHeartStart HS1
שם היצרןDefibTechPhilips
מחיר בישראל (טווח מחירים)4200-5800 ₪4200-4700 ₪
משך חיי סוללה7 שנים4 שנים
כמות פולסים (שוקים)300200
זמן טעינת שוק חשמלי4 שניות8 שניות
משקל המכשיר1.9 קילוגרם1.5 קילוגרם
שפת המכשירעבריתעברית
אישור FDAישיש
המדינה בו יוצר המכשירארצות הבריתארצות הברית
תקופת אחריות8 שנים על המכשיר.
4 על הסוללה
8 שנים על המכשיר.
5 על הסוללה
תמונה של המכשיר

דגם המכשירAED PLUSPAD 350P
שם היצרןZOLLSAMARITAN
מחיר בישראל (טווח מחירים)5700-6400 ₪5300-5600 ₪
משך חיי סוללה5 שנים4 שנים
כמות פולסים (שוקים)22560
זמן טעינת שוק חשמלי10 שניות8 שניות
משקל המכשיר3.1 ק"ג1.1 קילוגרם
שפת המכשירעבריתעברית
אישור FDAישיש
המדינה בה יוצר המכשירארצות הבריתארצות הברית
תקופת אחריות5 שנים8 שנים על המכשיר.
4 על הסוללה

דגם המכשירCR PLUSPowerHeart G3
שם היצרןMEDTRONICCARDIAC SCIENCE
מחיר בישראל (טווח מחירים)5800-6500 ₪6700-7900 ₪
משך חיי סוללה2 שנים5 שנים
כמות פולסים (שוקים)200290
משקל המכשיר3 ק"ג2.9 קילוגרם
שפת המכשירעבריתעברית
אישור FDAישיש
תקופת אחריות5 שנים7 שנים

היכן ניתן למצוא דפיברילטור למכירה?

כדאי לבצע רכישת דפיברילטור מחברה השייכת לתחום המכשור והציוד הרפואי. כמו כן, חשוב כי מעבר לקנייה נטו, הרוכשים יודרכו באופן מקיף ומדויק על השימוש בדפיברילטור על ידי איש מקצוע מוסמך ומנוסה מטעם החברה ממנה נרכש המכשיר.

כמה עולה דפיברילטור?

מחירים של דפיברילטורים הם מחירי שוק סטנדרטים. עלות דפיברילטור בישראל נעה בדרך כלל בטווח המחירים של בין 4,000 ₪ ל-5,500 ₪. עם זאת, קיימות גם ערכות בעלות של 6000-7,000 ₪ ואף מכשירים מתקדמים שעלותם עשויה להגיע לכ-10,000 ₪.

טווח מחירים של דפיברילטורים לפי סוג:

מחיר דפיברילטור אוטומטי (AED) מהסוג הנפוץ נע, לרוב, בין 4,000 ₪ ל-7,000 ₪.

טווח מחירי דפיברילטורים חצי אוטומטים נע בטווח שבין 5,000 ₪ ל-7,500 ₪ .

ניתן לרכוש בארץ דפיברילטורים של היצרנים SAMARITAN, פיליפס, HeartSine, Defibtech, Zoll ומספר יצרנים נוספים. המחירים של היצרנים השונים לרוב יהיו דומים זה לזה.

עם זאת, במרבית המקרים המחירים ישקפו פיצ'רים מסוימים ויכולות שקיימות במכשיר ספציפי.

הנתונים הבולטים ביותר, אליהם יש לתת את תשומת הלב כשבוחנים מחיר של דפיברילטור, הם:

קלות השימוש במכשיר התלויה גם בהוראות ההפעלה – ככל שהוראות ההפעלה קלות וברורות יותר, כך המחיר עשוי להיות גבוה יותר. בדרך כלל יהיו אלו הוראות קוליות, כיון שבזמן אמת תצטרכו לפעול במהירות, ביעילות ובתושייה, ולא יהיה זמן להתמהמה בקריאת הוראות.

בנוסף, קלות השימוש תלויה בהנדסת האנוש של המכשיר, כלומר, עד כמה הפעלת המכשיר ידידותית למשתמש שאינו איש מקצוע. (בדרך כלל ההפעלה במכשיר אוטומטי תתבצע ע"י כפתור אחד להדלקת המכשיר. במכשיר חצי אוטומטי יש כפתור נוסף לתחילת הנעת פעולת הדפיברילציה).

איכות הסוללה: ככל שהסוללה מחזיקה מעמד לאורך זמן רב יותר, כך מחיר הדפיברילטור עשוי לעלות. לרוב, מומלץ לבצע החלפת סוללה כל ארבע שנים.

מספר מכסת השוקים החשמליים: דפיברילטור מוגבל במספר השוקים (Shocks) שמציע. מספר השוקים החשמליים לדפיברילטור נע מ-60 עד 300 בדרך כלל ועשוי להשפיע על המחיר: ככל שהדפיברילטור מאפשר ביצוע של יותר "שוקים" או מכות חשמל, כך ייתכן ומחירו יעלה.

מספר שנות אחריות של המכשיר לרוב יהיה חמש, אך ישנם מכשירים עם אחריות לשמונה שנים – כמובן שגם מחירם של מכשירים אלו יהיה בהתאם. חשוב לשים לב כי האחריות ניתנת מהיצרן עצמו (ולא מהיבואן) – ניתן לבדוק זאת מהחשבונית של המכשיר.

מחיר דפיברילטור עם 300 שוקים ו-8 שנות אחריות יעמוד בממוצע על כ-4,000-7,000 ₪.

כל הנתונים הללו חשובים לשיקולי רכישת דפיברילטור. זכרו כי כאשר מדובר על בריאות, עדיף לא להתפשר בגלל מחיר. באם החלטתם לרכוש דפיברילטור, לפני הקנייה עצמה – בדקו היטב וביסודיות את כל האפשרויות העומדות לפניכם, ואיזה מכשיר מציע את התנאים המתאימים ביותר.

כמו כן, בעת קניית דפיברילטור יש לבדוק היטב כי המוצר מאושר לשימוש על ידי ה-FDA – מנהל המזון והתרופות האמריקאי, או אישור של ה-CE האירופי ולוודא שעבר תקן כי הוא עמיד לחום, לחות ומכות, כמו גם תקן אטימות IP56.

ערכת החייאה דפיברילטור כוללת את המכשיר עצמו, שתי אלקטרודות החייאה וסוללה. יש לשים לב כי לאחר שימוש באלקטרודות, יש להחליפן.

כמו כן, ניתן לרכוש ערכת החייאה הכוללת ארון לאחסונו של הדפיברילטור ומכשיר קטן בשם Beaty, אשר מדווח בזמן אמת אם פעולת ההחייאה מתבצעת כפי שצריך.

בשוק קיימים גם דפיברילטורים אוטומטיים הכוללים כרטיס חכם, אשר לאחר שפעל שומר בזיכרון את פרטי האירוע שהתרחש. קיימת אף ערכת דפיברילטור משוכללת וחדישה שמחירה גבוה מהרגיל הכוללת שוקים חשמליים ההולכים וגוברים למקרים בהם קצב הדפיברילציה הרגיל לא מספק, מסך LCD צבעוני ועוד שכלולים נוספים.

היכן ניתן לרכוש דפיברילטור בזול?

כדאי לעקוב אחרי חברות ואתרים העוסקים בתחום ומציעים דפיברילטורים למכירה, כיון שהם עשויים להציע דפיברילטור במבצע מעת לעת. עם זאת, מומלץ להפעיל שיקול דעת ולבדוק פרמטרים נוספים פרט למחיר, כגון איכות המכשיר אותו אתם רוכשים, משך תקופת האחריות וכדומה.

מטרתנו היא לסייע לכם לבצע השוואת מחירים מקיפה בדרך למציאת הדפיברילטור המתאים לכם.

מעוניינים בהשוואת מחירים? קבלו הצעות מחיר לדפיברילטור מהחברות המובילות בישראל

    שם:
    טלפון:
    דוא"ל: (לא חובה)
    משהו נוסף לומר לנו? (לא חובה)

    עדיין מתלבטים אם לרכוש מכשיר דפיברילטור? כדאי לצפות בסרטון הבא: