הימצאות דפיברילטור במשרד – למה זה חשוב?

הצבת מכשיר החייאה למשרד היא פתרון ישים, זול ובעיקר מציל חיים, מה שגורם לבעלי עסקים רבים לרכוש ולהציב דפיברילטור לבית העסק, גם כאשר אינם נדרשים לכך על פי חוק.

דפיברילטור למשרד
דפיברילטורים למשרד – מידע, סוגים ומחירים

חוק הצבת דפיברילטור במקומות ציבוריים

חוק הצבת דפיברילטור במקומות ציבוריים נחקק בשנת 2008, כאשר הוא מתעדכן מעת לעת בהתאם לצורך, וקביעתו הבסיסית היא חובת הצבת מכשיר החייאה במקומות ציבוריים, כאשר החוק מתייחס אל בתי עסק פרטיים ומסחריים כמו גם למתחמי משרדים ממשלתיים.

קיימת חובת הצבת מכשיר דפיברילטור בכל מתחם: בית עסק מסחרי או מרכז למתן שירות, משרד ממשלתי ומתחמים ציבוריים, בהם שוהים או עשויים לשהות 500 איש ויותר.

האם חובה להציב דפיברילטור במשרד?

במשרד פרטי דוגמת משרד עורכי דין, רואה חשבון או בעלי מקצועות חופשיים אחרים, שמיועד להכיל עובדים ו/או לקוחות בודדים לא קיימת חובת הצבת דפיברילטור. יחד עם זאת, בבניין משרדים המכיל משרדים רבים, גם אם אלה מנהלים פעילות עצמאית נפרדת, נדרשת הצבת מכשיר דפיברילטור למשרד, במיקום מרכזי ונגיש לכלל השוהים במבנה.

למה צריך דפיברילטור במשרד?

גם בעלי עסקים שאינם נדרשים להצבת דפיברילטור על פי חוק, בוחרים פעמים רבות להציב מכשיר כזה במטרה לתת מענה ולהציל חיים במקרה הצורך. במטרה להבין את הצורך במכשיר דפיברילטור במשרדים ובמתחמים ציבוריים, חשוב להבין מהו מכשיר דפיברילטור, מתי משתמשים בדפיברילטור במשרד, כיצד מתבצע השימוש בו ומה מטרותיו.

מהו מכשיר דפיברילטור?

דפיברילטור הוא מכשיר חשמלי המיועד להשיב את הלב לפעילות סדירה במקרה של הפרעת קצב, באמצעות מן שוק חשמלי. מכשירי הדפיברילטור המתקדמים בעלי יכולת למפות את סוג הפרעת הקצב ולהתאים את היקף השוק החשמלי, גם כאשר זה מתופעל בידיו של אדם מן השורה, אשר מספק עזרה ראשונה על פי צורך, וללא ידע מוקדם.

✔️ קבלת שוק דפיברילטור במקרה של הפרעת קצב לב תמנע במקרים רבים מצב של דום לב ותציל חיים.

✔️ מטופלים אשר זוכים לסיוע ועזרה ראשונה באמצעות דפיברילטור במרבית המקרים ימשיכו לחיות חיים מלאים, ללא תופעות או מגבלות עקב הפרעת הקצב או השוק החשמלי שניתן.

✔️ את המכשיר יש להציב במיקום מרכזי, המסומן בשילוט ברור ומואר, לרבות שלטי הכוונה אליו. במידה ומדובר במבנה בן מספר קומות, יש להציב שילוט בכל קומה בו יצוין מיקום המכשיר.

✔️ דפיברילטור פועל באמצעות אנרגיית חשמל, בסוללות קבועות או נטענות. יש לערוך בדיקה תקופתית על פי סוג המכשיר והנחיות היצרן, לווידוא תקינות המכשיר, נורת חיווי וסולל טעונה בכל עת.

✔️ המכשיר יוצב בארון פתוח ונגיש הממוקם בין 120-150 ס"מ מעל פני הרצפה.

✔️ לצד המכשיר יוצב שלט הכולל הנחיות חיבור ותפעול בעת הצורך.

✔️ במידה וקיים בארגון או במשרד אדם המוכשר לבצע החייאה, בעל הסמכת עזרה ראשונה ו/או גורם שעבר הדרכה לשימוש במכשיר – יש לכלול את שמו והדרך להשיגו בשילוט.

אילו דפיברילטורים מומלצים למשרד?

קיימים מספר סוגי מכשיר דפיברילטור המותאמים להצבה במשרד:

✔️ דפיברילטור אוטומטי למשרד – מכשיר דפיברילטור נפוץ במיוחד במשרדים ובארגונים. מיועד לשימוש עבור מטופלים מגיל 8 ואילך, וכל כן נפוץ גם בבתי ספר ומוסדות חינוך בלתי פורמלי, פועל בטכנולוגיית AED המספקת קריאה מהירה של מצב הלב והפרעת הקצב וכיוון אוטומטי לשליחת שוק חשמלי מתאים.

מכשיר הדפיברילטור האוטומטי כולל גם חיווי קולי ומספק הכוונה באנגלית או בעברית למגיש העזרה הראשונה.

✔️ דפיברילטור נייד למשרדדפיברילטור נייד הוא מכשיר קטן ביחס למכשירים הנייחים (שאף הם ניידים במובן שאינם מחוברים למערכות וניתנים להנעה בין חללים וחדרים במשרד על פי צורך), שוקל 1.2-1.5 ק"ג, מתאים לנשיאה ולרכב ומשמש חללים בעלי ריבוי משרדים וצורך בהנעה מהירה ממקום למקום.

פועל בטכנולוגיה זהה למכשיר האוטומטי, או באופן חצי אוטומטי- מספק איתור הפרעת הקצב והתאמת שוק חשמלי, אולם ללא חיווי והכוונה קולית מה שמצריך הדרכה של העובדים לשימוש במכשיר.

כמה עולה מכשיר דפיברילטור למשרד?

מחיר של דפיברילטור למשרד עשוי להשתנות בהתאם לסוג המכשיר ונע בין 4000-7000 ₪.

למידע נוסף אודות דגמי דפיברילטור ומחירים >>