השכרת דפיברילטור היא חלופה שעלותה נמוכה יותר מאשר רכישת דפיברילטור. ייתכן ולא תהיו מעוניינים לרכוש מכשיר דפיברילטור, אלא במקום זאת – לשכור מכשיר לתקופה. כך תוכלו להתנסות בשימוש בו, ולהחליט באם יש לכם צורך בו בהמשך.

בנוסף, ישנם מקרים בהם יש צורך בשימוש נקודתי בדפיברילטור לתקופה מוגדרת, כגון חופשה, נסיעה, שהות במקום רחוק, אירוע, טיול וכיו"ב. למקרים כאלו, כדאי לשכור ציוד רפואי.

בכללותו, חשוב לשכור מכשיר החייאה, באם יתרחש מקרה חירום פתאומי של אירוע לב. באם אתם נמצאים במקום מרוחק ואחד האנשים בסביבתכם מראה סימנים לקוצר נשימה, איבוד הכרה ו/ או סימנים נוספים לאירוע לבבי, הדפיברילטור המושכר יאפשר להעניק טיפול מתאים.

ריכזנו כאן את המידע והשאלות החשובות בנושא השכרת דפיברילטור:

האם ניתן לשכור מכשיר דפיברילטור ומהיכן?

ניתן לשכור דפיברילטור, בדרך כלל מסוג דפיברילטור אוטומטי חיצוני (AED – Automated External Defibrillator).

השכרת דפיברילטור הוא שירות הניתן על ידי שירותי רפואה ומחברות של מכשור רפואי, אותן חברות אשר מוכרות דפיברילטורים. ישנן חברות המציעות השכרת דפיברילטור לזמן קצר.

איפה ניתן לשכור דפיברילטור?

ניתן לשכור דפיברילטור מחברות שונות של מכשור רפואי ומשירותי הרפואה. ניתן לחפש זאת בחנויות עצמן, או להזמין דרך האינטרנט באתרים של חברת המכשור הרפואי הרלוונטית.

לפני ההשכרה, כדאי לבצע סקר שוק: לחפש ולבדוק מספר מקומות שונים המציעים השכרת דפיברילטור; לבדוק לאילו שירותי רפואה כדאי לפנות.

שימו לב כי ישנן חברות המציעות שירותים נלווים עם השכרת המכשיר, למשל: ערכת הנשמה אישית, ו/או ציוד רפואי כתיק מע”ר (מגישי עזרה ראשונה) ובו תחבושות, פלסטרים, חוסם עורקים, כפפות חד פעמיות ופנס ראש. ציוד נלווה זה יאפשר לכם להיות מוכנים יותר לכל מצב חירום.

ניתן לשכור דפיברילטור לטווחי זמן שונים – קצרים וארוכים.

כמה עולה השכרת דפיברילטור?

מחיר השכרת דפיברילטור נע בסביבות 500 ₪ לשבוע.

כמו כן, ישנם שירותי רפואה אשר מציעים השכרת דפיברילטור מכשיר