פעם נהוג היה לאבזר את הרכב עם תיק עזרה ראשונה אבל כיום, ידוע שגם דפיברילטור נייד יכול להיות שימוש ביותר כאמצעי מציל חיים. בשנים האחרונות החלו להימכר פתרונות אשר משמשים בתור דפיברילטור לרכב. נסביר בשורות הבאות מהו מכשיר דפיברילטור לרכב, מה צריך אותו, אילו יתרונות הוא מספק ועוד.

דפיברילטור לרכב/לאוטו
דפיברילטור לרכב/לאוטו – מידע, סוגים ומחירים

יתרונות הצבת דפיברילטור באוטו?

שאלת המפתח היא לגבי יתרונות הצבת דפיברילטור באוטו? אפשר להצביע על כמה וכמה יתרונות.

✔️ זמינות גבוהה היכן שאתם נמצאים – למה צריך דפיברילטור ברכב? קודם כל מכיוון שבצורה כזאת אתם יכולים לקחת אתכם את מכשיר ההחייאה הזה לכל מקום שבו אתם נמצאים.

✔️ תמיד מוכן לעת הצורךדפיברילטור נייד לרכב תמיד מוכן לשימוש על ידיכם או על ידי אדם בעל הכשרה רפואית.

✔️ דפיברילטור אוטומטי לרכב – זהו פתרון שכל אחד יכול להפעיל, ללא שום ידע קודם. המכשיר מספק הוראות ביצוע, מה בדיוק לבצע בכל רגע נתון.

✔️ חיווי והדרכה – מכשיר החייאה לרכב מסוג שמומלץ לקהל הרחב, מספק חיווי והדרכה. הוא בודק את רמת פעילות הלב, מעביר שוק חשמלי במידת הצורך. כמו כן, הוא יכול לתת קצב מיטבי, כדי לעזור לתת עיסוי לב.

האם חובה להציב דפיברילטור ברכב או במכונית?

ישנם גופים או מוסדות שחלה עליהם החובה להתקין אצלם דפיברילטור. אך מה לגבי הרכב שלנו, האם חובה להציב דפיברילטור ברכב או במכונית? החוק בישראל לא מחייב התקנה שכזאת, אולם כאמור זהו פתרון שיכול להציל חיים במצבי אמת.

כך לדוגמא, אם מישהו מבני המשפחה סובל מהפרעות קצב לב, יש היגיון בהצבה של המכשיר ברכב. כמו כן, רכב חברה או רכב שמשמש ארגון גדול, גם בו יש היגיון רב בהצבת המכשיר.

איזה סוג מומלץ

איזה דפיברילטור מומלץ לרכב? בהנחה שאין מדובר ברכב של צוות הצלה מוסמך, הסוג הטוב ביותר יהיה דגם אוטומטי מלא או לכל הפחות אוטומטי למחצה.

שימו לב שישנם סוגים אשר מתאימים להענקת טיפול ראשוני למבוגרים בלבד. דגמים אחרים, מתאימים לטיפול בילדים קטנים אשר בית החזה שלהם קטן. תמיד צריך לשים לב לכמה דברים:

✔️ יצרן – בחרו אך ורק מכשיר המיוצר על ידי יצרן מוביל, המתמחה בייצור מכשירי רפואה והצלת חיים מסוג זה.

✔️ הוראות – העדיפו מכשיר שמספק חיווי קולי בשפת האם שלכם. במידת הצורך, ישנם מכשירים התומכים בכמה שפות.

✔️ פשטות הפעלה – העדיפו סוג שמאופיין בפשטות ההפעלה, עם מינימום הכנות שנדרשות מראש.

✔️ תקנים – וודאו כי המכשיר שאתם קונים לרכב עומד בכל התקנים ועומד באישורים של משרד הבריאות או גוף מקביל באירופה או בארה"ב.

✔️ אחריות – בחרו מכשיר שמגיע עם אחריות לשביעות רצונכם.

✔️ עמידות בחרו מכשיר בעל עמידות טובה, הן מבחינת מזג אוויר, הן מבחינת אבק, לחות וכדומה.

היכן להציב את הדפיברילטור ברכב?

לגבי השאלה היכן להציב את הדפיברילטור ברכב? עדיף להציב אותו במקום שבו הוא לא ייחשף לחום עז.

עדיף שהוא יוצב במקום נגיש ומוצל. אפשר למקם אותו בתוך ארון נשלף או לשאת אותו בתוך שיק נשיאה המותאם למכשיר הספציפי שבו תבחרו.

כמה עולה דפיברילטור לאוטו?

עומדים לפני רכישת דפיברילטור לרכב? הדבר הבא שבוודאי יעשה לכם סדר, הינו העלות. אז כמה עולה מכשיר דפיברילטור לרכב, זה כמובן תלוי בסוג שבו תבחרו.

יחד עם זאת, מחיר של דפיברילטור שמתאים לאוטו נמצא בהישג יד של מרבית האנשים.

טווח עלויות של 4000 – 8000 ₪ לדגמים אוטומטיים או חצי אוטומטיים.

למידע נוסף אודות דגמי דפיברילטור ומחירים >>

לקריאה נוספת: דפיברילטור לטיולים