דפיברילטור בטיול – למה צריך?

טיולים הם חוויה נפלאה, אך כדי להיערך למצבים לא צפויים כדאי להבין מהו בדיוק דפיברילטור לטיולים.

בעיקרו של דבר, זהו אמצעי שיכול להציל חיים במצבי חירום. ולא, זה לא פריט שתמצאו בתוך ערכת עזרה ראשונה סטנדרטית. רוצים לדעת יותר? מצוין, הדברים הבאים יעניינו אתכם.

דפיברילטור לטיולים
דפיברילטורים לטיולים – מידע, סוגים ומחירים

 

 

למה צריך דפיברילטור בטיול?

תחילה, למה צריך דפיברילטור בטיול? למה הוא בעצם משמש? כאשר אנו מדברים על מכשיר דפיברילטור לטיולים, אנו בעצם מתארים במילים אחרות מכשיר החייאה לטיולים. אם ראיתם אי פעם בסרט קולנוע או באחת מסדרות בתי החולים, כיצד מצילים אדם על ידי מתן שוק חשמלי, אז זה בדיוק זה.

דובר על מכשיר שכאשר אדם מאבד את ההכרה, ליבו מפסיק לפעום, אולי הוא גם מתקשה לנשום ועלול בתוך דקות ספורות לחוות נזק מוחי, מכשיר ההחייאה יכול להיות בדיוק האמצעי שמציל את המצב.

איזה דפיברילטור מומלץ לטיולים?

חשוב לדעת שחלק מהדגמים נועדו לשימוש של צוותי רפואה או אנשים בעלי רקע מקצועי, אך יש גם כאלה שכל אחד יכול להפעיל. אז איזה דפיברילטור מומלץ לטיולים? אלה הדגשים העיקריים:

✔️ החברה המייצרת – בוחרים אך ורק סוגים של דפיברילטור לטיולים, שמיוצרים על ידי חברות שמספקות ציוד רפואי מקצועי, בתקני האיכות והבקרה המובילים.

✔️ הפעלה אוטומטית – בוחרים דפיברילטור אוטומטי לטיולים. למעשה נכון יותר לומר שזהו מכשיר כמעט אוטומטי לגמרי. כל מה שצריך זה להפשיל את החולצה של המטופל או המטופלת. לאחר מכן המכשיר אומר בדיוק היכן להניח את מדבקות ההחייאה. המפעיל רק לוחץ על הכפתור, והמכשיר עושה את כל היתר. שוק חשמלי מציל חיים, ברגע הנכון.

✔️ נייד – בוחרים דפיברילטור נייד לטיולים. הדגמים הניידים הם לא גדולים מדי, ומשקלם סביר לגמרי. אפשר לקחת אותם ברכב ואם צריך, אפילו לשאת אותם אתכם. מומלץ לברר בדיוק את מידות המכשיר והמשקל, לפני שבוחרים בדיוק את הדגם שאותו תרכשו.

✔️ הנחיות בעברית – עדיף לקחת מכשיר אשר יודע להשמיע קולות הנחיה והסברים בשפה העברית. ישנם דגמים שבהם אפשר לבחור את שפת השמעת ההנחיות, כגון אנגלית, עברית ועוד. בזמן אמת, זה מאפשר לכל אחד להפעיל את מכשיר ההחייאה בקלות.

האם חובה לקחת מכשיר החייאה לטיול?

בשלב זה, לא נתפלא את תרצו לשאול אותנו האם חובה לקחת דפיברילטור לטיול? לא קיימת חובה גורפת לקחת מכשירי החייאה מסוג כזה, לטיולים. יחד עם זאת, כאשר ידוע כי אחד המשתפים בטיול סובל ממצב רפואי שעלול לגרום להתקף לב או אובדן הכרה, מכשיר זה יכול להציל חיים.

זאת ועוד, ידועים מקרים שבהם גם אנשים צעירים וללא עבר רפואי, איבדו הכרה בעת פעילות מאומצת ואפילו ללא שום סימנים מוקדמים וללא מאמץ גופני. אגב, זו הסיבה שהחוק כן דורש ממוסדות חינוך מסוימים וכן באירועים המוניים, שיהיה לפחות מכשיר החייאה אחד בקרבת מקום.

עוד כמה דברים שכדאי לדעת על דפיברילטור (מפעם)

נסיים עם עוד כמה עובדות ודגשים מועילים אודות דפיברילטור, שתמיד טוב לדעת:

✔️ חלק מהדגמים לא רק יודעים לספק שוק חשמלי מבוקר. במקביל, הם יודעים לסייע לאדם לא מנוסה לבצע עיסוי לב או החייאה.

✔️ הסיוע של המכשיר בביצוע עיסוי לב או החייאה, נעשה על ידי מתן קצב נכון לביצוע העיסוי.

✔️ ישנם דגמים של דפיברילטורים המיועדים לילדים צעירים. דגמים רגילים, מיועדים למבוגרים.

✔️ צוותי הצלה מצוידים לרוב בדגמים משוכללים יותר, אך גם מסיביים, יקרים ולא מתאימים לתפעול ללא הכשרה.

✔️ ניתן למצוא ברשת סרטוני הדרכה מקצועיים, אשר מסבירים כיצד יש לנהוג בזמן אמת, ואיך להפעיל דפיברילטור נייד.

למידע נוסף אודות דגמי דפיברילטור ומחירים >>